bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2631

Ojciec dwóch synów potrzebuje wsparcia. Pomóc może każdy

"Proszę Was Kochani Wszystkich o pomoc Tomkowi - naszych przyjaciół, znajomych. I Ciebie, zupełnie nieznajomy mi człowieku. Być może też masz dzieci, którym zawalił się świat" - napisała na portalu zrzutka.pl pani Kasia, która opiekuje się chorym mężem.

pan Tomasz
Ojciec dwóch synów potrzebuje wsparcia. Pomóc może każdy


U pana Tomasza zdiagnozowano m.in. nowotwór skóry. Mężczyzna wiele miesięcy spędził w szpitalach. - W ostatnim czasie wszystko się pogorszyło. Mąż, tata dwóch chłopców, po napadzie w sierpniu 2020 roku załamał się - pisze jego żona.

Jak opisuje, żyje w ciągłym bólu. - Chciałby dostać jeszcze kilka lat zdrowia, wychować synów. Jeszcze tyle chciałby im pokazać, tyle nauczyć, tyle zrobić - opisuje pani Kasia.

Nowotwór to nie jedyna choroba, z którą walczy jej mąż. Choruje również m.in. na serce: tachykardię, duszność napadową, ma trudności w oddychaniu.- Nie można zostawić go samego w domu na kilka godzin, trzeba pilnować, żeby się nie zakrztusił. Ma ponadto trudności w poruszaniu się, osteoporozę, owrzodzenie stóp. Toczył walkę o lepsze życie. Przeszedł kilka poważnych operacji, w tym operacje wszczepienia endoprotezy biodra. Liczne choroby w ostatnim czasie osłabiły go na tyle, że wymaga długotrwałej opieki, pomocy mojej i innych osób. Codzienne potrzeby związane z leczeniem i opieką przekraczają moje możliwości finansowe - przyznaje pani Kasia.

Przed jej mężem jeszcze długa droga leczenia, nie zawsze refundowana przez NFZ. Koszty leczenia, dojazdów są ogromne, a będą jeszcze większe. To nie tylko leki, będzie terapia na odporność, dodatkowe wizyty lekarskie w sierpniu, badania, opieka stomatologiczna. Większość nierefundowana.

- Za jakąkolwiek pomoc dziękuję. Rodzina mi nie pomaga, a większość budżetu domowego pochłaniają opłaty za wynajem. Leki, dojazdy, witaminy, wyżywienie, a także opłaty domowe, jest to koszt rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację męża, wszystkie potrzeby rodziny wynikające z chorobą męża - zapewnia.

Rodzinie można pomóc za pośrednictwem zrzutka.pl.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.