bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 9550

Auto najechało na rowerzystki - kierująca nie przyznaje się do winy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Prokuratora postawiła zarzut podejrzanej o spowodowanie poważnego wypadku, do którego doszło latem 2020 roku w Wilkowicach. Obrażeń doznały wtedy dwie kolarki. Tymczasem kierująca samochodem, który potrącił kobiety, nie przyznaje się do winy.

Wypadek w Wilkowicach - 1.06.2020
Wypadek w Wilkowicach - samochód potrącił rowerzystki - 1.06.2020 · fot. Bielskie Drogi


Przypomnijmy, 1 czerwca 2020 roku w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety w wieku 25 i 30 lat. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną z poszkodowanych została Rita Malinkiewicz, dawniej reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni Polski juniorów.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 57-letnia kierująca oplem, zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej.

Poszkodowane odniosły ciężkie i widoczne obrażenia ciała. Obie były reanimowane przez strażaków i ratowników medycznych. 25-latka trafiła śmigłowcem LPR do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. 30-latka drogą naziemną została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Trwa walka o życie poszkodowanych, obie kobiety były operowane. Na szczęście przeżyły.

Na zebranie środków na leczenie kolarek zorganizowano akcję. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule .

Na początku marca 2021 roku kobiecie kierującej oplem bielska prokuratura przedstawiła zarzut spowodowania wypadku.

- Podejrzana przedstawiła swoją wersję tego zdarzenia, nie przyznała się do winy - poinformowała Agnieszka Michulec, pełniąca funkcję rzecznika Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj