bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5000

[WIDEO] Krzysztof Brede nie jest już trenerem Podbeskidzia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Szkoleniowiec bielskiego klubu decyzją zarządu spółki TS Podbeskidzie S.A.15 grudnia przestał pełnić funkcję pierwszego trenera drużyny TS Podbeskidzie. Po ogłoszeniu decyzji prezes Bogdan Kłys i trener podsumowali prawie 3-letnią współpracę.Słaba dyspozycja zespołu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała w rozgrywkach ekstraklasy spowodowała rozwiązanie przez władze klubu umowy z dotychczasowym trenerem. Górale po 13 kolejkach zdołali zdobyć jedynie 9 punktów i zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Poziom gry i wyniki Podbeskidzia na najwyższym poziomie rozgrywek rozczarowują. W ostatnich trzech ligowych spotkaniach - pomijając rozgrywki pucharowe - zawodnicy z Bielska-Białej stracili aż 11 bramek, nie strzelając ani jednej.

Krzysztof Brede był trenerem Górali od 18 czerwca 2018 roku. Od tego momentu prowadził zespół Podbeskidzia przez 911 dni, na które złożyły się 3 sezony: 2018/19 - zakończonym zajęciem 6. miejsca w Fortuna 1 Lidze, 2019/20 - trener Brede dokonał wtedy ogromnego sukcesu - dzięki niemu klub awansował do PKO BP Ekstraklasy, na którą w Bielsku-Białej czekano aż 4 lata oraz obecny 2020/21, w którym Podbeskidzie w 13 meczach PKO BP Ekstraklasy zgromadziło 9 punktów.

Podbeskidzie rozegrało pod wodzą trenera Brede 86 spotkań. Ich bilans to 36 zwycięstw, 20 remisów i 30 porażek. Górale pod wodzą 39-letniego szkoleniowca notowali średnio 1,74 punkta za mecz.

- Panie trenerze, bardzo dziękujemy za Pana pracę w klubie i osiągnięcie wielkiego sukcesu, jakim był wymarzony awans do Ekstraklasy. Życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej - czytamy w oficjalnym komunikacie Klubu.

ar / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj