• wyświetleń: 1865

Sukcesy bielskich lekkoatletów - Michała Haratyka i klubu Just Team

Nie dają o sobie zapomnieć bielscy lekkoatleci. Po weekendzie znów głośno o dokonaniach Michała Haratyka oraz młodych sportowców z klubu Just Team Bielsko-Biała.

Michał Haratyk

Nasz kulomiot zdeklasował rywali podczas Orlen Cup Łódź wynikiem 21,83 m. Na drugim miejscu uplasował się Marcus Thomsen (20,51 m), trzeci był Konrad Bukowicki (20,32 m).

Bardzo dobrze w miniony weekend w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 wypadli także nasi lekkoatleci z Just Team Bielsko-Biała.

Lekkoatleci z Just Team Bielsko-Biała

Kamil Herzyk został wicemistrzem Polski w biegu na 1000 m (U18) z wynikiem 2:29.47 i poprawił rekord życiowy o 7 sekund. Biegacz trenuje pod okiem Kamila Kosa. Na uwagę zasługują też starty pozostałych zawodników, którym udało się zająć wysokie lokaty i poprawić swoje rekordy życiowe. Oliwia Lubińska była ósma w biegu na 2000m (U18) z wynikiem 6:34, poprawiając tym samym rekord życiowy o 5 sekund. Oliwię również trenuje Kamil Kos.

Na 10 miejscu w skoku wzwyż (U18) start zakończyła Emilia Więckowska, którą trenuje Joanna Justyniak. 13 miejsce zajęła sztafeta 4x400 m MIX (U18) w składzie - Marcin Bizoń, Wiktoria Mojżyszek, Oliwia Lubińska, Kamil Herzyk.

Wiktoria Mojżyszek w biegu na 60 m przez płotki (U18) uplasowała się na 14 miejscu. Wiktorię również trenuje Joanna Justyniak. Marcin Grzesiowski był dwudziesty w biegu na 60 m ppł (U20) z wynikiem 9.00. Marcin poprawił swój rekord życiowy o 0,31 s. Igor Grzesiowski przybiegł dwudziesty drugi w biegu na 60 m ppł (U18) z wynikiem 9.12, swój rekord życiowy poprawił o 0,15. Zarówno Marcin jak i Igor trenują u Joanny Justyniak.